Blog Kafelkarza

Wpisy

 • piątek, 19 sierpnia 2016
  • Toruń - Reprezentuje Polske na liście UNESCO

   Toruń jest wielkim centrum krajoznawczym o znaczeniu krajowymi i międzynarodowym, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Miasto, które lokowali w 1233 r. Krzyżacy w miejscu przeprawy przez Wisłę, już. w średniowieczu stało się dużym ośrodkiem handlowym należącym do Hanzy. W XIII w. krzyżacy wybudowali tu także zamek. Rozwój miasta w XIV w. spowodował, że stanowiło ono konkurencję dla Gdańska i Krakowa. Na mocy pokoju toruńskiego w 1466 r. zostało przywrócone Polsce.

   W XVI i XVII w. przeżywało duży rozwój gospodarczy i kulturalny, a długa i złożona historia miasta zapisana jest w licznych unikalnych zabytkach. Znaj-duje się tu pięć zabytków architektury najwyższej klasy światowej, a wśród nich - najstarszy w Polsce gotycki ratusz z XIII w., z którym wiąże się wiele ważnych faktów historycznych. W 1473 r. w Toruniu urodził się Mikołaj Kopernik, dlatego w mieście znajduje się wspaniale wyposażone obserwatorium astronomiczne.

   Rynek staromiejski

   Na rynku staromiejskim dominuje piękny gotycki ratusz. Powstał on w miejscu starszego zespołu wznoszonego od 1259 r. połączonych budynków pełniących różne funkcje - były wśród nich m.in.: dom kupiecki (sukiennice), wieża. ratusz oraz budynek sądu. W 1393 r. wielki mistrz krzyżacki Konrad Wallenrod wydał przywilej, który zezwolił na całkowite zburzenie starego ratusza i domu kupieckiego oraz na zbudowanie nowego budynku odpowiadającego potrzebom miasta. Potężna czteroskrzydłowa bryła (44 na 52 metry) zamyka obszerny dziedziniec. U zbiegu skrzydła południowego i wschodniego wznosi się czworoboczna wieża strażnicza z zegarem. Wszystkie cztery elewacje zewnętrzne oraz te od strony dziedzińca.

   bgtorun2

   --------------------------------------------------------------------------------------

                                                     rzęsy sklep online - odwiedź

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kafelkarz24
   Czas publikacji:
   piątek, 19 sierpnia 2016 08:59
 • czwartek, 18 sierpnia 2016
  • Odwiedź Zoo w Świerkocinie

   Ta wieś położona na prawym brzegu Warty zawdzięcza swą popularność Zoo Safari założonemu w 1995 r.

   Zoo Safari

   Ogrodzony teren podzielono na cztery strefy: strefę Afryki, Mongolii, Indii i Ameryki. Każdą z nich zamieszkują egzotyczne zwierzęta charakterystyczne dla danego rejonu. Zwierzęta mają całkowitą swobodę, ponieważ nie są zamknięte w klatkach ani na wybiegach - zoo zwiedza się, podróżując samochodem. Na powierzchni ponad 20 hektarów przebywa około 600 zwierząt reprezentujących 43 gatunków. Są wśród nich: struś afrykański, zebra Chapmana, watusi, antylopy eland, blesbok i oryks szablorogi (strefa Afryki), nandu szare.

    

   17418_P_926343631

   --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Niesamowite rzęsy Hollywood - zobacz

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kafelkarz24
   Czas publikacji:
   czwartek, 18 sierpnia 2016 11:27
 • środa, 17 sierpnia 2016
 • wtorek, 16 sierpnia 2016
  • Wypryski u dzieci

   Co to za choroba?

   Wyprysk (egzema) jest to powierzchniowy stan zapalny skóry, powstający pod wpływem alergenów, objawiający się czerwoną, suchą, łuszczącą się wysypką. Najczęściej atakuje twarz i fałdy skórne, takie jak wewnętrzne powierzchnie łokci i kolan, ale może też wystąpić na innych częściach ciała. Po raz pierwszy pojawia się zwykle u dzieci w wieku od trzech miesięcy do dwóch lat, a następnie, wraz z wiekiem, ulega poprawie. Ponad połowa dzieci dotkniętych egzemą wyrasta z niej przed ukończeniem sześciu lat, a niemal wszystkie — przed wejściem w okres dojrzewania. Prawdopodobieństwo rozwinięcia się u dziecka egzemy jest większe, gdy inni członkowie rodziny mają także skłonności do alergii, takich jak np. egzema, astma lub uczulenie na pyłki kwiatowe.

   12422_81640_big

    

   Co zrobi lekarz?

   Lekarz może przepisać krem lub, jeżeli doszło do zakażenia, antybiotyk. Jeżeli dziecko ma uczulenie na jakiś rodzaj pożywienia, lekarz może doradzić odpowiednią dietę.

   -----------------------------------------------------------------------------------------

   ochlashes

                                                              norki rzęsy - sprawdź

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   kafelkarz24
   Czas publikacji:
   wtorek, 16 sierpnia 2016 13:42
 • czwartek, 11 sierpnia 2016
  • ZAPOTRZEBOWANIE POKARMOWE NASZEGO PSA

    

   - Co jada młody pies?

   Młodemu psu podaje się albo specjalną mieszankę dla szczeniąt dostępną w sklepach z żywnością dla zwierząt, albo też sporządza się samemu pokarm. Mieszanka dla młodego psa może składać się np z 90 g jajka ugotowanego na miękko, 36i g twarogu lub sera wiejskiego, 2 łyżek tłoczonego na zimno oleju, 2 łyżek otrąb 360 g wołowiny, 20 g wątroby (oba ostał nie składniki ugotowane i rozdrobnione) i preparatu witaminowego (np. Calzitan f-my Nagut) w ilości 21 g/kg masy ciała psa.

   slodkiejasnezwierzetapieski

    

   - Czas i miejsce karmienia

   Pies powinien otrzymywać pokarm zawsze o tej samej porze. Po jedzeniu trzeba mu zapewnić możliwość odpoczynku. Szczególnie psy dużych ras, nie powinny natychmiast po jedzeniu wychodzić na spacer, gdyż grozi im niebezpieczeństwo skrętu żołądka. Psy powinny być karmione:

   od II miesiąca życia 4 razy dziennie,

   od IV miesiąca życia 5 razy dziennie,

   od VI miesiąca życia 2 razy dziennie. Dorosłego psa można karmić raz dziennie, najlepiej w południe, można też dzienną porcję podzielić na dwa posiłki.

    

   tapetypsy13

   - Miejsce karmienia.

   Miskę ustawia się w spokojnym kącie, najlepiej w kuchni, gdzie podłoga jest zmywalna. W czasie jedzenia psu nie należy przeszkadzać.

   Podstawowe składniki karmy sta- nowią cegiełki każdego posiłku i żadnego z nich nie może w nim zabraknąć - zmieniać można jedynie ich rodzaj, np. wołowina może być zastąpiona dziczyzną. Należą do nich: mięso, tłuszcze, produkty zbożowe, produkty mleczne, dodatki.

   Ważne dodatki to witaminy i składniki mineralne, o których nie wolno zapominać. Podane ilości odnoszą się do dziennych dawek dla zdrowego, dorosłego psa zażywającego normalnego ruchu (spacery). Psy pracujące i suki karmiące powinny być inaczej żywione. Informacji na ten temat udzieli lekarz weterynarii.

   -----------------------------------------------------------------------------------------------

   House of lashes klej - zobacz ofertę

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   kafelkarz24
   Czas publikacji:
   czwartek, 11 sierpnia 2016 13:54
 • środa, 10 sierpnia 2016
  • TESTY PRZY WYBORZE SZCZENIĘCIA - PORADY PRAKTYCZNE

   Dla nabywcy pierwszego w życiu psa najodpowiedniejszy jest obdarzony silnym i zrównoważonym charakterem, niezbyt lękliwy, ale też nie nadmiernie zuchwały i zawadiacki. Wyszukanie szczenięcia o najlepszych predyspozycjach na psa odznaczającego się pewnością siebie i jednocześnie łatwego w obcowaniu i w wychowaniu pomagają proste testy. Ważne; Podczas przeprowadzania tego testu pamiętajmy o chwilowym nastroju pieska — może być on właśnie głodny czy senny lub też akurat nie nastawiony psychicznie na współdziałanie z nami.

   Doberman13

   Test pierwszy: obserwowanie szczenięcia w grupie. Odwiedzajmy często wybranego pieska, obserwujmy jego rozwój. Temu celowi służy następujący test:

   Siadamy spokojnie obserwując jak szczenięta zachowują się rozwoju. Dzięki tym pozornym bójkom szczenięta ćwiczą zasady wzajemnego współżycia. Uczą się wtedy, że np. ugryzienie sprawia ból, a skowyt jest sygnałem, że należy uwolnić przeciwnika. Tylko w taki sposób powstaje u nich odruch tzw. hamowania kąsania.

   piesyork

   Obserwujemy kto przewodzi w tym stadku. Ten piesek także w przyszłości będzie chciał nad namidominować. Przeciwieństwem przywódcy jest cichy, maltretowany przez rodzeństwo „biedulek”. Takiego można znaleźć prawie w każdym miocie. Takie szczenię stoi najczęściej na uboczu, jest lękliwe, a czasem też w porównaniu ze swoimi braćmi i siostrami gorzej się rozwija fizycznie. Początkujący hodowca nie powinien wybierać ani wodza, ani „biedulka . Powiem korygowanie zachowań obu tych ekstremalnych typów psów wymaga dużego doświadczenia. Sama miłość w tym wypadku nie wystarcza.

   -----------------------------------------------------------------------------------------------------

   z1796_ilogo700x394                                             zobacz zestaw do przedłużania rzęs

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   kafelkarz24
   Czas publikacji:
   środa, 10 sierpnia 2016 14:45
  • JAMNIKI I ICH LĘK PRZED BURZĄ

    

   Zaliczany jest do słabości, których przyczyną jest nadwrażliwość na hałas. Ten rodzaj lęku jest najczęściej u których obserwujemy łęk środowiskowy, reagują nieadekwatnie do sytuacji i ze strachem na wszystkie nieznane im dźwięki, przedmioty i miejsca. Psy nie mają trudności z właściwą oceną otoczenia i cierpią na lęk przestrzeni.

   jamnikkrotkowlosestszczenietajamnikirodowod1238361

    

   Takie nadwrażliwe psy nie powinny być wykorzystywane w hodowli, mogą bowiem przekazy wać potomstwu głęboko zakorzeniony lęk przed ludźmi, innymi zwierzętami i różnymi codziennymi zdarzeniami. Podczas spaceru z takim psem nawet fruwająca plastikowa torebka czy trąbiący samochód mogą stać się przyczyną groźnej dla wszystkich sytuacji. Pewne zachowania psa są wrodzone, inne nabyte. Zgodnie z definicją profesora Seiferlego osobowość jest całokształtem wrodzonych i nabytych psychofizycznych cech i predyspozycji psa, warunkujących jego stosunek do otoczenia i zachowanie wobec niego.

   jamnik

   Jeśli jego osobowość jest nienaruszona, mówi się o psie z prawidłową osobowością, czyli zrównoważonym, jeśli jest naruszona, pies ma zaburzoną osobowość, a więc jest niezrównoważony.

   --------------------------------------------------------------------------------

   Polecam rzęsy sklep online

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   kafelkarz24
   Czas publikacji:
   środa, 10 sierpnia 2016 11:52
  • PRZYDATNE INFORMACJE O JAMNIKACH KRÓTKOWŁOSYCH

   Jamnik krótkowłosy, ze swoim typowym, czarno-czerwonym (ezamo-rudym) umaszczeniem, dal początek wszystkim innym rasom jamnika. Istnienie jamników czerwonych zawdzięczamy Wilhelmowi von Daacke, leśniczemu z gór Harz, najsłynniejszemu hodowcy jamników w całej historii tej rasy. Wszystko zaczęło się od doić przykrego zdarzenia...

    

   shutterstock_158426789s

   Pewnej nocy pomocnik leśniczego von Daacke nic wrócił z obchodu, na który udał się ze swoim psem - gończym. który zresztą był dość podobny do dzisiejszego jamnika. Nic wiadomo było nawet, gdzie go szukać, póki w obejściu nie pojawił się ów gończy, którego do domu doprowadził nos. Skomląc biegał od zabudowań do bramy, póki ekipa ratunkowa nie ruszyła za nim w las. Poprowadził ją bezbłędnie. Niestety, dla jego pana, śmiertelnie ranionego podczas zasadzki na kłusownika, pomoc przyszła za późno. Kłusownik został ujęty i ukarany; bohaterem dnia był jednak pies! Zapadła decyzja o rozpoczęciu hodowli od tego wiernego i dzielnego osobnika - z zachowaniem również jego czerwonego umaszczenia.

   tacsko

   Już w pierwszych doświadczeniach hodowlanych von Daacke stwierdził, że umaszczenie jednokolorowe i kolor czerwony (rudy) i rudo-żółty są dominujące. Wybrał do hodowli sukę - przedstawicielkę jednej z ras ogarów. Jej właścicielem był nadleśniczy Müller z miejscowości Andreasberg, współtwórca posokowców hanowerskich, hodowanych wówczas pod nazwą „Haidbracken" (posokowce polne), które miały płomienno czerwone umaszczenie i były niższe niż ogary pochodzące z innych regionów.

   Poprzez krzyżówkę tej suki - a potem także innych - z ciętym psem gończym udało się leśniczemu von Daacke założyć w miarę czystą hodowlę czerwonych jamników krótkowłosych, wyprowadzoną z linii jamników czarno-czerwonych i śniadych. Kolejne pokolenia rodziny Daacke podtrzymywały i rozwijały hodowlę czerwonych jamników krótkowłosych.

   12

   Po ponad 120 latach doświadczeń hodowlanych potomkowie Daackego urzeczywistnili jeszcze jedno jego marzenie i osiągnęli kolejny cel hodowlany: dalsze zmniejszenie psa, którego powołaniem było norowanie. Pochodzące z tej hodowli jamniki minia miniaturowe eksportowane były do wielu krajów Europy i do Stanów Zjednoczonych, gdzie niejednokrotnie dawały początek tamtejszym hodowlom.

   Oczywiście szczęścia próbowali także inni hodowcy - i tak. poprzez krzyżówki z psami o innym umaszczeniu, powstał cały wachlarz kolorów jamników. Mamy więc oprócz czerwonych i czarno-czerwonych jamników krótkowłosych także białe, brązowe lub śniade, a nawet i wielobarwne, tzw. jamniki łaciate (marmurkowe), poszerzające jeszcze różnorodność ubarwień tych psów.

   ------------------------------------------------------------------------------------------------

                                             Płytki łazienkowe Helium - sprawdź

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   kafelkarz24
   Czas publikacji:
   środa, 10 sierpnia 2016 08:43
 • wtorek, 09 sierpnia 2016
  • Kiedy zwykła makrela staje się niecodzienna

    

   SAŁATKA Z MAKRELI

   pastazmakreliwedzonej

   W osolonej wodzie z dodatkiem kurkumy gotujemy ryż. Czerwoną i zieloną paprykę kroimy na cienkie paseczki długości ok. 2-3 cm. Oczyszczone cebulki kroimy w krążki, a rzodkiewki w plasterki. Makrelę rwiemy palcami na małe kawałki. Wszystkie składniki mieszamy z ryżem i pietruszką. Musztardę łączymy z majonezem, jogurtem naturalnym i koperkiem i doprawiamy solą i pieprzem. Sos mieszamy z sałatką.

   NADZIEWANA MAKRELA

   5ceb4f8ce60e2819cd709628ceb4cf5a_620x740

   Makrele płuczemy i osuszamy. Czosnek przepuszczamy przez praskę i mieszamy z pietruszką. Ryby skrapiamy sokiem z cytryny. Częścią czosnku z pietruszką faszerujemy ryby. Następnie makrele układamy w szklanym lub plastikowym naczyniu i smarujemy je resztą czosnku z pietruszką. Przykrywamy i odstawiamy na ok. 1,5 godz. Po tym czasie ryby wyjmujemy. Mąkę mieszamy z kminkiem, solą i pieprzem. Ryby obtaczamy w panierce i układamy na patelni. Smażymy na oliwie ok. 5-10 min z każdej strony.

   MAKRELA W CIEŚCIE NALEŚNIKOWYM

   rybawciescienalesnikowym

   Filety oprószamy solą. pieprzem, nacieramy sokiem z cytryny i odstawiamy do lodówki na 20 min. Piwo roztrzepujemy z żółtkami i szczyptą soli. Dodajemy 2 łyżki przesianej mąki, 3 łyżeczki oleju i pianę z 2 białek. Wszystko mieszamy do momentu uzyskania konsystencji śmietany. Ciasto odstawiamy na 10 min. Na patelni rozgrzewamy olej, wyjmujemy filety z lodówki, obtaczamy w mące, a potem w cieście naleśnikowym. Smażymy po ok. 5 min z każdej strony. Podajemy gorące z dodatkiem świeżych warzyw.

   ------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                 Polecam rekonstrukcja brwi szkolenia

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   kafelkarz24
   Czas publikacji:
   wtorek, 09 sierpnia 2016 13:29
  • Słowacja a prawa człowieka

    

   Słowacja to kraj politycznych niepokojów. Na miesiąc przed przystąpienia do Unii Europejskiej w wyborach prezydenckich przepadł Vladimir Mećiar. Ten dykalnie antyeuropejski populista i ksenofob, który w latach 90, XX w. trzykroti zasiadał w fotelu premiera, sprawując rządy żelaznej ręki, przegra! w drugiej tui ale jego zwycięski rywal, Ivan Ga5parović, do niedawna będący prawą ręka Me* ra (choć opowiadał się za przystąpieniem do UE), również wzbudza wiele koni wersji. W opinii słowackiej prasy rywalizacja pomiędzy tymi dwoma politykami sie ze sobą zagrożenie dla demokracji, której funkcjonowanie i tak, zdaniem komentatorów, pozostawia wiele do życzenia.

   image00120660x350

   Generalnie więc sytuacja nie wygląda najlepiej, zwłaszcza jeśli wziąć po uw, niewielkie postępy, jakie poczyniła Słowacja na drodze przywracania praw czlowieka. Szczególnie dyskryminowani są słowaccy Romowie (m in. w dziedzinie ocl ny zdrowia, edukacji i dostępu do rynku pracy), którzy często padają ofiarami kan ze strony policji. W lutym 2004 roku słowacki rząd podjął decyzję - w razi3 modernizowania panstwa - o zmniejszeniu pomocy społecznej dla romskichj dżin, co wywołało w środkowej i wschodniej Słowacji zamieszki na niespotykaną dotąd skalę. Uczestnicy zajść plądrowali sklepy, a zarówno po stronie Romów, i sil porządkowych, byto wielu rannych. Przyjęte przez rząd rozwiązanie siłowe kilka propozycji złagodzenia kursu wobec Romów stanowią tylko rozwiązanie I^^H kofalowe.

    

   prawaczlowieka

   Międzynarodowy Urząd ds. Uchodźców w opublikowanym w grudffM 2004 roku raporcie ostrzegł, że najbardziej upośledzonym warstwom spolecznym romskiej na Slowacji grozi „katastrofa humanitarna". Śledztwo podjęte w ujawnienia przez dwie pozarządowe organizacje przypadków przymusowej stylizacji romskich kobiet na Słowacji, według Amnesty International „nie spełniło wymaganych kryteriów niezależności i bezstronności“, jak czytamy w rocznym cie tej organizacji z 2004 roku. Inne mniejszości narodowe na Słowacji, jak licząca ok. 400 000 osób społeczności słowackich Węgrów, również spotykają się z rozmaitymi przejawami dylminacji, a postawy ksenofobiczne stanowią normę u znacznej części społeczeństwa.

   ------------------------------------------------------------------------------------------------

   Warto sprawdzić pinceta do rzęs

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   kafelkarz24
   Czas publikacji:
   wtorek, 09 sierpnia 2016 10:05